Uzdravený Vůch získaval informácie o Karabachu aj od Limberského

Egon Vůch v sobotu kvôli dohode klubov vynechal ligový duel s Plzňou a pauzu využil na to, aby doliečil zranenie, ktoré ho limitovalo od prelomu júla a augusta od zápasu s Admira Mödling. Teraz už je liberecký stredopoliar fit a teší sa na štvrtkové stretnutie skupiny Európskej ligy s Karabachom. O súperovi získaval informácie aj od bývalého plzeňského spoluhráča Davida Limberského, ktorý s Viktóriou pred pár týždňami vyradil azerbajdžanského šampióna v predkole Ligy majstrov.

“Teraz keď bola reprezentačná pauza, bol som v Plzni.Bol som s Limba a bavili sme sa o tej ich pravej strane zostavy, pretože on hrá na rovnakej strane ako ja, “ povedal ČTK Vůch, ktorý nastupuje na ľavom kraji zálohy a Limberský na ľavej strane obrany.

“Pár vecí mi k nim povedal a určite si to vezmem k srdcu a do hlavy. Budem na ne pripravenejší, než keby som to mal z videa alebo tak. On to má priamo z ihriska, takže lepšie, “ doplnil Vůch, ktorý v Liberci hosťuje z Plzne.

Viktoria na prelome júla a augusta prešla cez Karabach po remízach 0: 0 doma a 1: 1 vonku až vďaka gólu v 85. minúte a v odvete v Azerbajdžane ju súper prehrával. “Videli sme, ako hrali s Plzňou, na svojom ihrisku ju Karabach vlastne nepustil k hre.Limba mi hovoril, že ešte teraz nechápe, ako tam mohli postúpiť, “ podotkol Vůch.

” Od Plzne to tam fakt dobrý zápas nebol, ale zase doma je prehrávala. Bolo vidieť, že keď Plzeň hrá útočne, taky nie sú stopercentné a nemajú také držanie balóne. Takže budeme chcieť byť istí na lopte a nepustiť ich k ich hre, “ dodal dvadsaťpäťročný stredopoliar.

Sám je zvedavý, ako si Liberec v Baku, kde Karabach hrá, v porovnaní s Plzňou povedie. “Vieme, že sú to skvelí futbalisti. Či už je to Reynaldo alebo tie kraje, ktoré majú strašne živoučké. Keď si spomeniem, ako chvíľami herni točili Plzeň, som zvedavý, ako to bude vyzerať s nami, “ povedal Vůch.

” Plzeň je najlepší tím v Česku. Nebolo to od nich optimálne.Je jasné, že my ako Liberec by sme papierovo nemali uhrať taký výsledok ako Plzeň. Ale myslím, že na nich budeme dosť pripravení, “ dodal Vůch.

V sobotu v lige proti Plzni nehral kvôli svojmu hosťovanie z Viktorie a využil toho k doliečenie. ” Mrzelo ma, že som nemohol hrať, pretože takéto zápasy sú ako Európska liga. Ale na druhú stranu pauza mi pomohla, pretože som si mohol aspoň zahojiť zranenia. Mal som prasklinu v úponu u bedra, takže som bol rád za každý deň, kedy som mohol mať voľno, “ povedal.

” Stalo sa mi to po zápase na Admira, od tej doby som sa trápil a musel dostávať aj injekcie. Potreboval som desať dní na uzdravenie. Hovorili, že je to skôr na šesť týždňov, ale ja už to mám uzdravené.Teším sa na Európu, že už môžem na sto percent trénovať a nahrabať kondíciu, “ dodal Vůch.