Trebárs to zlomíme vo Florencii, verí & quot; železný muž & quot; zostavy Hovorka

Kým rad spoluhráčov trápia zranenia, stopér David Hovorka je aj vďaka cvičebný metóde pilates fit a s brankárom Martin Dúbravka má odohraných zo všetkých libereckých futbalistov najviac minút v sezóne. Ďalšie pridá vo štvrtkovom dueli Európskej ligy na pôde Fiorentiny, kde chce so Slovanom napriek úlohe veľkého outsidera zlomiť sériu zlých výsledkov a zvýšiť šancu na postup zo skupiny.

“Po poslednej prehre na Bohemce je trošku rozčarovanie . Čo si budeme hovoriť, v lige sa nám nedarí a máme málo bodov. Nálada preto nie je práve optimálna. Ale napríklad práve proti Fiorentine sa môžeme naštartovať, “ povedal novinárom Hovorka, ktorého celok vyhral jediný z posledných piatich duelov.

“Už dúfam v každom zápase, kedy sa to stane a kedy to prelomíme.Proti Bohemce vo dvadsiatej sekunde dostaneme gól, ktorý sa málokedy zažíva. Každá séria musí niekedy skončiť. A keby sa to podarilo práve proti Fiorentine, o to by to bolo úsmevnejšie, “ uviedol Hovorka.

V prvom dueli s talianskym súperom Liberec cez dobrý výkon prehral 1: 3 as jedným bodom je po troch zápasoch na poslednom mieste skupiny. “Nemáme čo stratiť. Keď sme s nimi hrali doma, ukázali nám svoju silu, ale zase sme zistili, že to sú tiež len ľudia a že môžeme aj s nimi hrať vyrovnanú partiu. Čaká nás atraktívny zápas, môžeme si ho užiť a prekvapiť, “ uviedol Hovorka.

Kým plno spoluhráčov má zdravotné problémy, Hovorka je” železným mužom “zostavy.Odohral v sezóne už 18 súťažných duelov a vynechal iba zápas domáceho pohára v Písku a ligové stretnutia s Brnom. “Zdravie zatiaľ drží, takže som rád, že môžem nastupovať vo všetkých zápasoch. O to viac, že ​​nás čaká Fiorentina. Proti takému súperovi si nezahráte každý deň,” uviedol.

Stále mu bude chýbať kolega zo stopérskej dvojice kapitán Lukáš Pokorný, ktorý po zranení ešte nemôže nastúpiť. Problémy majú aj ďalší hráči. “Je to nepríjemné, keď je váš kapitán a líder tímu zranený. Sme na seba zvyknutí a nemusíme si všeličo ani hovoriť. Ale máme dostatočne kvalitné náhradníkov, aby ho dokázali zastúpiť.Je na nás, aby sme aj v tomto zložení ukázali, že môžeme vyhrať aj nad tímom ako Fiorentina, “ povedal Hovorka.

Náročný program mu pomáha zvládnuť aj cvičebný metóda pilates, ktorá kombinuje klasickú rehabilitáciu s východnými systémy a zlepšuje napríklad držanie tela. “Snažím sa chodiť na regeneráciu, preťahovanie, masáže. Skrátka všetky možné procedúry, aby som mohol byť pripravený na zápas. Pilates mám individuálne v Prahe. Telo má veľké vyťaženie a ja mu to musím vrátiť nejakou inou formou, “ uviedol Hovorka.

Pilates sa venuje už niekoľko sezón. ” Už ho robím asi štyri päť rokov, priviedol ma k tomu môj otec. Hovoril, že ak budem chcieť hrať a robiť to naplno, budem tomu musieť niečo obetovať. Som za to rád, že mi v tomto pomohol.Aj vďaka nemu môžem hrať také zápasy ako proti Fiorentine a ďalším veľkým súperom, “ dodal Hovorka.