Swansea bojuje o EL, prípadného náročnejšieho programu sa nebojí

Swansea si v minuloročnej sezóne vyskúšala Európsku ligu a o poháre bojuje tiež tento rok. Waleský celok má v závere sezóny veľmi dobrú formu, zbiera pravidelne body a poradím tabuľky Premier League sa posunul už na ôsmu pozíciu. A v klube nemajú strach z toho, že by sa prípadne nedokázali vyrovnať s náročným programom v ligovom ročníku 2015/2016…

“Nemyslím si, že by sme sa toho báli. Skúsenosť s tým máme už z minuloročnej sezóny a naozaj sme si to užili. Ľudia sa bavia o tom, ako Európska liga ovplyvní našu ligovú formu a my sa s tým budeme musieť nejako vyrovnať, ak tam postúpime, “ vyhlásil manažér Garry Monk.

Swansea predvlani vyhrala Ligový pohár a odmenou jej bola vstupenka do tretieho predkola Európskej ligy.V tom si poradila s Malmö, následne vyradila aj rumunský Petrolul Ploieşti a kvalifikovala sa do skupiny, kde za sebou zanechala St. Gallen a Kubáň Krasnodar. Jej púť nakoniec skončila v prvom kole vyraďovacej fázy a postarala sa o to Neapol.

V tohtoročnej sezóne Premier League sa tím dlho pohyboval ďaleko od pohárových pozícií, teraz mu však vychádza koniec sezóny a do kariet mu hrajú aj straty Tottenhamu a Southamptonu. Swansea vyhrala päť z posledných siedmich zápasov a v tabuľke je ôsma o bod za Southamptonom a dva body za Tottenhamom.V túto chvíľu bude do Európskej ligy postupovať aj šiesty tím konečného poradia a môže sa dostať aj na siedmy v prípade, že Arsenal vo finále FA Cupu porazí Aston Villu.

“V posledných dvoch zápasoch na hráča samozrejme budem tlačiť, robil som to celú sezónu. Proti Arsenalu ste mohli vidieť náš prístup a túžbu po výhre, toto meniť ani nemôžem. Ak sa dostaneme do Európskej ligy, budeme sa musieť vyrovnať s náročnejším programom a určite bude potrebné rozšíriť káder, “ uvedomuje si Monk.

“Som si istý, že Tottenham alebo Southampton vyhrá oba zápasy a nám sa tak všetko ešte skomplikuje.My chceme z nasledujúcich dvoch zápasov uhrať tri alebo štyri body a uvidíme, na čo nám to bude stačiť, “ pridáva sa záložník Gylfi Sigurdsson, ktorého spoluhráči sa v posledných dvoch kolách postaví proti Manchestru City a Crystal Palace.