Rozhodnuté nie je, znie po výhre nad Bayernom z Porta

Vo štvrťfinále Ligy majstrov nie je slabých súperov a včera sa o tom presvedčil aj mníchovský Bayern. Nemecký majster sa predstavil na pôde FC Porto az Pyrenejského polostrova si odviezol porážku 1: 3, domáci však zostávajú nohami na zemi a moc dobre si uvedomujú, že postup vo vrecku rozhodne nemajú…

” hrať proti Bayernu je vždy zložité, ale my mali skvelý štart do duelu s najlepším tímom sveta, čo sa držania lopty týka. V prvej polovici sme sa o loptu mohli starať o niečo lepšie, ale po zmene strán sme túto chybu napravili, “ radoval sa po zápase kouč Julen Lopetegui.

Do domácej zostavy sa po dlhšej pauze zavinenej zranením vrátil útočník Jackson Martínez a zohral dôležitú úlohu – hneď v úvode vybojoval pokutový kop, po zmene strán potom zvyšoval na 3: 1.Porto avšak po včerajšku počíta aj absencia, vinou kartových trestov sa odveta nebude týkať obrancov Danila a Alexa Sandra.

“Zápas v Mníchove bude iný a nám budú chýbať dvaja dôležití hráči. Bude to strašne zložité stretnutie , stále sme ešte len v polovici cesty a Bayern má jeden z najlepších tímov vo svojej histórii. Dnes sme hrali skvele a chcem pogratulovať tímu. Nezjeme, jenom každý deň tvrdo pracujeme úplne na všetkom. a nikdy nás nesklamú fanúšikovia, pomohli nám, dodali nám energiu dostať sa cez nepríjemné momenty, “ pokračoval.

Bayernu včera opäť chýbalo niekoľko opôr základnej zostavy a vedľa ich absenciou sa musel vyrovnávať takisto s hrubými chybami, ktoré v prvej desaťminútovke vyrobili Xabi Alonso a Dante.Z prvej rezultovali penalta, z druhej samostatný únik a v oboch prípadoch tiež bránka, katom bol zakaždým Ricardo Quaresma.

“Vyhrali sme vďaka prístupu, hrali sme koncentrovane hneď od začiatku. Vedeli sme, že je to jediný spôsob, ako dosiahnuť dobrý výsledok, keďže Bayern patrí z niekoľkých tímom, ktoré dokážu rozhodovať zápasy v akýkoľvek moment. Nemohli sme si dovoliť žiadne chyby. S výsledkom sme spokojní, rozhodnuté však nie je, vieme, ako ťažké to bude v Mníchove. ako už som povedal, majú skvelé hráča a trénera. My si teraz musíme oddýchnuť a myslieť na zápas s Academic, až potom sa budeme sústrediť na Bayern, “ sľubuje Quaresma.