Posledná skupina – čalúnený nábytok

Posledná skupina – čalúnený nábytok, ktorý je považovaný za najbezpečnejšie. Pohovky, stoličky a rôzne poufs, plnené mäkkým materiálom. Je vhodné, aby vyzdvihnúť nejaké položky pre interiér detskej kategórii čalúneného nábytku, ale mali by byť s mierou. Napríklad, kreslo nemal byť používaný ako doplnok k stolu. Existuje potreba možnosti s pevným rámom.

Samozrejme, že všetci rodičia chcú naplniť detské roztomilé veci, esteticky. Avšak, cez atraktívny vzhľad, nábytok by mal byť vybraný na základe hmotnej bezpečnosti. Ďalej sa pozrieme na to, čo materiály sú a ktoré z nich sú prijateľné pre detskú izbu.
Materiály na nábytok v detskej izbe
Derevyaynaya nábytok

Mebel-dlya-detskoy-komnatyi

Ideálne je prírodný strom – šetrný k životnému prostrediu materiál. Väčšina druhov dreva je pomerne drahé, takže ak tam sú obmedzenia v médiách, je možné dať prednosť nábytku z borovice, ktorá je bezpečná a zároveň lacná. Už nábytok z prírodného dreva má významnú nevýhodu – je ľahko náchylná k poškodeniu, a aktívne využitie plochy rýchlo pokrytý škrabance a praskliny.
Nábytok vyrobený z drevotrieskovej dosky

Medzi materiály pre výrobu nábytku, sa má za to, že je najpopulárnejší DSP. V žiadnom prípade nepoužívajte materiál pre detskú izbu, pretože uvoľňuje veľmi škodlivé látky, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie vášho dieťaťa.
Detský nábytok MDF

Ak chcete získať nábytok z bezpečného a odolného materiálu, venovať pozornosť IRF, ktorý je vyrobený výhradne z dreveného prachu v neprítomnosti škodlivých toxických látok. Na povrchu materiálu je prilepená špeciálny je zvlášť odolný povlak, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Napríklad, sú plávajúce v budúcnosti umožňuje mokré čistenie nábytku.