Podľa Dočkala si Sparta s Beer sevo zahrá o postup

Záložník Bořek Dočkal je presvedčený, že futbalisti Sparty si s Hapoel Beer Ševa zahrajú o jedno z postupových miest zo skupiny Európskej ligy. K prvému zápasu v Izraeli nastúpi letenský celok vo štvrtok a rovnaký súper ho čaká hneď v nasledujúcom novembrovom dueli.

“Zatiaľ tomu vývoj napovedá, a keď už sme v takej pozícii, tak by sme toho chceli využiť , “ povedal Dočkal na tlačovej konferencii na štadióne Turner. “Keď v dvoch zápasoch s Beer sevo Uhra štyri body, tak to bude veľký krok k tomu, aby sme hrali o postup.Beriem to tak, že teraz hráme prvý zápas a za dva týždne nás čaká odveta, “ dodal.

Pre Spartu takisto pôjde o piaty zápas pod vedením dočasného trénera Davida Holoubka, ktorý nahradil Zdeňka Ščasného a ešte s Letenským celkom neprehral. “Nejaké zmeny urobil, ale na druhú stranu mal vzhľadom k rade zranenia pomerne obmedzené možnosti niečo meniť,” opísal Dočkal. “Zatiaľ sa nám z toho mála, čo máme , darí vyťažiť maximum, “ dodal.

Pod Holoubkovým vedením Sparta hneď trikrát dala po troch góloch. Dočkal si však nemyslí, že by tím hral ofenzívnejšie než predtým. ” Čísla tomu napovedajú , ale tréner góly nedáva, “ vyhlásil. ” Je to o tom, aké súpera a štýl hry stretneme. Nemyslím, že by tréner zmenil naše správanie vo finálnej fáze.Skôr sa snaží pracovať na spôsobe hry po strate balóne, “ uviedol.

Sparta by chcela duel s Beer sevo zvládnuť aj preto, že už v nedeľu ju čaká dôležitý zápas v slovenskej lige, kde sa predstaví na ihrisku obhajcu titulu Plzne.


na druhú Viktórii letenský celok momentálne stráca štyri body, za prvý Mladou Boleslavou zaostáva o ďalšie dva.

Podľa Dočkala ide o kľúčovú fázu ročníka. “Čakajú nás zápasy, ktoré môžu ukázať smer do ďalšieho priebehu sezóny. Momentálne je to kľúčový týždeň, ale v sezóne môžu prísť aj iné, ktoré sa zlomové zdať nebudú, ale potom sa ukáže, že boli, “ vyhlásil český reprezentant.

Popísané produkty, ktoré si kúpite v obchode: najlepšie nábytok pre deti