Pivarník: Austria bývala mojím veľkým rivalom, chcem ju poraziť

Tréner plzenských futbalistov Roman Pivarník túži v záverečnom zápase Európskej ligy poraziť Austrii Viedeň nielen preto, aby sa lúčil s jeseňou víťazne. Ako bývalý hráč Rapidu Viedeň by totiž rád slávil víťazstvo proti veľkému rivalovi a zabránil tak Austrii v postupe do ďalších bojov.

“Austria hrá o postup a my o to skončiť tretí v tabuľke práve pred ňou. bývala môj veľký konkurent a chcem ju poraziť, “ povedal na dnešnej tlačovej konferencii Pivarník, ktorý dres Rapidu obliekal v rokoch 1994 až 1997. ” Je to pre mňa samozrejme zvláštne zápas, o to viac chcem uspieť. Pokiaľ chce Austria postúpiť, musí si to tvrdo vybojovať, “ dodal.

Rakúsky celok síce v posledných štyroch zápasoch skupiny nevyhral, ​​avšak na vonkajších ihriskách sa mu darí.Vyhral na Astre 3: 2 a remizoval na AS Rím 3: 3. Pivarník však verí, že tentoraz jeho zverenci silnú ofenzívu súpera zastaví a sami budú stretnutia dominovať.

“Austria je silná na lopte a chce dominovať. Má však aj rýchlostné typy hráčov, ktorí sú dobrí v protiútokoch . My na našom štýle nechceme nič meniť. Budeme chcieť byť dominantný a hrať tak, aby sme si vytvárali šance a snažiť sa ich premeniť, “ vyhlásil Pivarník.

Vie totiž, že jeho tím má čo naprávať, pretože v skupine strelil v piatich zápasoch len štyri góly. “Kvalita mužstiev v skupine je taká, že si nevytvárame toľko šancí, koľko by sme chceli. Na druhú stranu AS Rím si proti nám tu tiež veľa šancí nevytvoril, na Austrii to bolo aj o málo šanciach.Vlastne nám nevyšiel len domáci zápas s Astrou, ktorý nás stál postup, “ hodnotil Pivarník.

Plzeň je s tromi bodmi za tri remízy posledný v skupine, s tým sa však Pivarník nechce zmieriť. < i> “Chceme byť tretí a nie posledný.Urobíme pre víťazstvo všetko, “ sľúbil.

Situáciu mu však komplikuje, že nemá k dispozícii dva beky Davida Limberského a Aleša Matějů, ktorý má disciplinárny trest. ” Bohužiaľ je to už štvrtý zápas v Európskej lige za sebou, kedy nie sme schopní poskladať obranu podľa našich predstáv, “ ľutoval. ” Limberský ani nemôže trénovať, ale verím, že sa cez pauzu dá dohromady tak, aby stihol aj individuálne tréningy a do zimnej prípravy naskočil v plnej sile, “ dodal.

Za nepríjemnosť považuje aj fakt, že sa odkladal sobotňajší ligový zápas na ihrisku Bohemians 1905. ” Pre mňa ako trénera to je komplikácia, pretože nám to narušilo rytmus. Chceli sme hrať. A to aj preto, že na jeseň sú povrchy lepšie ako budú na jar.Ale som rád, že aj keď sme jeden zápas neodohrali, tak stále držíme prvé miesto v tabuľke, “ dodal plzeňský kouč.