Morata obhajuje tápajúceho Ronalda: Je to len človek

Cristiano Ronaldo strávil celé leto liečením zranenia zo zlatého Eura a to si tiež teraz vyberá daň: portugalský kanonier do sezóny odštartoval nezvyčajne pomaly, dokonca najpomalšie vo svojej madridské kariére, a valí sa na neho kritika zo všetkých strán. Álvaro Morata sa však za svojho hviezdneho kolegu z útoku stavia…

Práve Morata cez víkend čoby žolík rozhodol zápas s Athletikem, zatiaľ čo Cristiano Ronaldo sa ako už tento rok tradične len zastřeloval. Na súperovu bránu vyslal celkovo 11 striel, iba dve z nich však mierili medzi tri tyče. Podobne na tom bol aj skôr proti Betisu a Eibar, kedy vždy pálil osemkrát a sieť rozvlnil akurát raz.

“Pre nás je to najdôležitejšie hráč v tíme a ja dúfam, že nastrieľa veľa gólov, ale nie je to stroj.Je to stále len človek, aj keď pochádza z inej planéty a je iný, aj on má právo minúť, “ bráni Ronalda Álvaro Morata.

Portugalská opora Merengues skutočne úvodom tejto sezóny páli viac šancí ako obvykle. Výsledkom sú len štyri bránky z prvých deviatich súťažných stretnutí, pričom doterajší Ronaldovo madridskej minimum v tejto fáze ročníku činilo osem úderov.Maximum potom predstavuje neuveriteľných 19 zásahov.

Cristiano Ronaldo zároveň prvýkrát v kariére vyšiel štyrikrát po sebe naprázdno pred domácim publikom, niečo také ale vraj nemôže trvať večne. “Keď ste zvyknutý na to vsádzať takmer 70 gólov za sezónu, stávate sa na skórovanie takmer závislým,” krčí ramenami Morata.

Ku Dvadsaťštyriročnému španielskemu reprezentantovi sa vrchom pridáva tiež veterán remeslá kanoniera , bývalý kapitán Realu Madrid Raúl González, ktorý sa s Ronaldom v bielom trikote stretával iba počas jeho prvej sezóny 2009/10 – tej doteraz najslabší zo všetkých Portugalcových v Madride.

“Mali by sme byť hrdí na to, čo tu Cristiano robí.Strieľa 50 gólov za sezónu, ja bol rád za dvadsať, “ usmieval sa pre Cadena Ser autor 228 ligových gólov za Biely balet.

Aj napriek súčasnej tápanie pritom Raúl Ronalda favorizuje na Zlatú loptu. < i> “Liga majstrov a Euro 2016 sú nesmierne dôležité súťaže, a preto si myslím, že toto je Cristianův rok,” vyhlásil na adresu trojnásobného víťaza ankety z rokov 2008, 2013 a 2014.