Matějovský dúfa, že si s Boleslavou opäť zahrá skupinu pohárov

Keďže v Sparte Marku Matějovskému v poslednej dobe naznačili, že s ním už moc nepočítajú, bol pre neho návrat do Mladej Boleslavi jednoznačnou voľbou. Tridsaťštyriročný stredopoliar dúfa, že v meste automobilov nadviaže na predchádzajúce úspechy a znovu si v drese klubu, kde futbalovo vyrástol, zahrá základnú skupinu Európskej ligy.

“Vždy som si to tak maľoval, že sa tu raz objavím znova. Tá doba prišla teraz. Verím, že môžem nadviazať na tú dobu, kedy som odtiaľto odchádzal. Boli tu úspechy, hralo sa dokonca v základných fázach Európskej ligy. Dúfam, že by sa to mohlo opakovať, “ povedal novinárom Matějovský.

S Mladou Boleslavou si zahral v rokoch 2006 a 2007 skupinu Pohára UEFA, predchodca terajšej Európskej ligy.Stredočeský celok sa do pohárov pravidelne dostáva aj naďalej, ale nedarí sa mu prejsť cez predkola.

“Ja si to skúsil so Spartou, že koľkokrát to nie je jednoduché. Vyzerá to jednoznačne a skutočnosť je iná. verím, že prispejte k tomu, aby sa to posunulo, aby si Boleslav zase okúsila Európskou ligou. Pamätám si, že štadión bol napchatý na prasknutie, v lige je to k videniu maximálne so Spartou, Slaviou alebo Plzňou, “ dodal mladoboleslavský odchovanec.

Do svojho niekdajšieho klubu sa vracia po dvoch rokoch v anglickom Readingu a následných šiestich rokoch v Sparte.V letenskom klube poslednou dobou prestal nastupovať v základnej zostave.

“Pôsobil som v Sparte šesť rokov a posledné tri štyri roky mi bolo každé prestupové obdobie spomínané, že asi moc hrať nebudem a že sa budú snažiť nájsť iné alternatívy. Bolo to už za pána (trénera) Lavičky. Vždy sa to potom vyvrbilo tak, že som patril do základnej zostavy, “ uviedol.

” Pan (tréner) Ščasný mi to tiež spomínal v zime aj teraz v lete. Napriek tomu som nejaké zápasy odohral. to stanovisko Sparty bolo také, že ma môžu postrádať, a potom už nebolo čo riešiť, “ doplnil Matějovský.

Na angažmán v Sparte napriek tomu bude spomínať len v dobrom. “Spomienky sú pekné a tie mi nikto nevezme.Niekedy to bolo až demotivujúce, keď sa to furt dookola omieľala (pozície v tíme), ale to je futbalový život. Za celú dobu môjho pôsobenia tam som sa s tým snažil popasovať a celkom dlho sa mi to darilo. Predsa len moc hráčov, ktorí by šesť rokov hrali v Sparte, tu nebehá, “ dodal bývalý reprezentant.

Návrat do Mladej Boleslavi mu uľahčilo aj to, že tam býva. ” Už v minulosti som hovoril, že v Čechách nebol iný klub, kde by som mohol pôsobiť. Už sa mi nechcelo niekde handrkovať za hranicami. Na veľké očakávania som pripravený. V Sparte boli veľmi nároční fanúšikovia, mám už niečo za sebou, “ podotkol.

” Veľa sa tu toho za ten čas zmenilo, urobili sa nové kabíny. Zostali tu Honza Kysela, Honza Šeda, masér, fyzioterapeut a s kustódom sa poznáme.Inak sa kabína premenila a budem musieť spoznať chlapcov za pochodu, “ dodal.

Po drobnom zákroku na poranenom kolene momentálne nemôže hrať zápasy. ” Kedy budem môcť nastúpiť, to neviem. Budem sa snažiť, aby to bolo čo najskôr. V túto chvíľu som začal s tréningom na ihrisku. Verím, že každým dňom to bude lepšie a čoskoro sa zapojím naplno, “ prial si.

V Mladej Boleslavi sa bude venovať aj trénovanie detí. ” Dohodli sme sa, že keď mi to čas dovolí, budem pomáhať v mládežníckych kategóriách, tam, kde pôsobí môj syn. Čo bude do budúcna, to zatiaľ neviem povedať, “ dodal.