Kalvoda: Vyhrali sme, takže som spokojný

Mladoboleslavští zvíťazili v predohrávke 8. ligového kola v Jablonci 2: 1 a najmenej do soboty poskočili do čela tabuľky o dva body pred Zlín. Hostia viedli po trefe Golgola Mebrahtua, v 63. minúte síce zrovnal Stanislav Tecl, ktorý predtým nedal penaltu, ale v 75. minúte rozhodol Tomáš Přikryl. Boleslav vyhrala štvrtýkrát z posledných piatich kôl, naopak Jablonci nevyšla odveta za prehraté finále domáceho pohára a v lige nezvíťazil už šiestykrát za sebou.

“Vyhrali sme, takže som spokojný. Boli tam nejaké chyby, výkon nebol taký, aký sme ukázali na Sparte alebo minule proti Slovácku.Chlapci to ale odmakali so všetkým a ja si len prajem, aby sme v tom ďalej pokračovali, “ povedal na tlačovej konferencii mladoboleslavský tréner Leoš Kalvoda.

Jabloneckému koučovi Frťalovi vypadli pred zápasom obaja elitnej stopéri Beneš s Pernica av stredu obrany tak nastúpila dvojica Vojtěch Kubista a Kouřil. a práve po zaváhaní druhého menovaného otvorila Boleslav skóre.

Hosťujúci Douglas da Silva poslal dlhý balón na nabiehajúceho Mebrahtua, ktorý si šikovne obhodil Fajčila a prízemný strelou prekonal Hrubého. Austrálsky útočník skóroval v piatom z posledných šiestich súťažných duelov a vo štvrtom po sebe.

Mladá Boleslav po rýchlom vedení dobre bránila a nepúšťala súpera k veľkým šanciam.Z domácich v prvej polovici zahrozili len hlavičkující Doležal a po ňom Mehanovič, ktorého strelu v 20. minúte vyrazil brankár Diviš.

To hostia boli nebezpeční hlavne po BREJC a dvakrát mohol zvýšiť Mebrahtu. Najprv z protiútoku po Angyalová prihrávke zamieril mimo a potom v 31. minúte sám pred bránou trafil len domáceho gólmana.

Do druhého polčasu poslal jablonecký tréner striedajúceho Tecla a domáce pridali. V 52. minúte pálil Doležal a Diviš potom vyrazil na roh. Po ňom vo vápne po súboji s Kudela spadol Kouřil a rozhodca Marek nariadil proti hosťom pokutový kop. Tecl však z penalty prekopol bránku.

Po hodine hry mal ďalšiu veľkú šancu Mebrahtu, lenže znova trafil len domáceho brankára.Z následného rohu sa nepresadil ani Hůlka a hostí potom zahodené možnosti mrzeli. Na ľavej strane sa totiž v 63. minúte prebil Hybš, poslal center do vápna a Tecl s pomocou brvna prekonal Diviša. Dal prvý gól v lige od apríla.

Kouč hostí Kalvoda zareagoval na narastajúci domáci prevahu striedaním a nasadil skúseného Magera. Mladoboleslavští ožili a v 75. minúte znovu viedli. Pauschek sa pustil do odvážneho prieniku, nacentroval do šestnástky a Přikryl dostal balón z voleja cez domáceho brankára do siete. Rovnako ako Tecl skóroval v lige prvýkrát od apríla.

“Zápas sa lámal po tom, čo sme vyrovnali.V snahe získať tri body sme sa dopúšťali v obrane chýb, ktoré hostia potrestali a svoje víťazstvo mohli znásobiť, “ uviedol Frťala.

Za minútu tentoraz vyhral ďalší súboj s prikryli gólman Hrubý, ktorý sa v 84. minúte blysol aj proti Vukadinovičově strele a predovšetkým Magerově dorážke. Na vyrovnanie to už ale Jablonci nepomohlo.

“Porážka mrzí, ale čo sa týka prístupu a nasadenie, dnes nie je hráčom čo vytknúť. Musíme veriť, že dnešný zápas je odrazovým mostíkom k najbližšiemu zápasu, ktoré bude už úspešné. Séria bez výhry sa pretiahla na šesť zápasov, je to nepríjemné, nebudeme sa schovávať. Teraz sa ukážu morálne vlastnosti hráčov, “ dodal Frťala.