Jihlava pred sezónou z polovice obmenila káder

Jihlava vstupuje už do svojej piatej prvoligovej sezóny v rade s výrazne obmeneným tímom. Tréner Michal Hipp sa rozlúčil hneď s jedenástimi hráčmi a namiesto nich osem priviedol. V tíme verí, že zmeny prospeli a že Vysočina bude môcť pomýšľať vyššie než na tohtoročné 11. priečku. Lepšie výsledky vedenie očakáva najmä v domácom prostredí.

“Obmena kádra nám jednoznačne prospela, pretože náš káder potreboval okysličiť a oživiť. Jediným záporom je zranenie dvoch hráčov v poslednom prípravnom zápase,” povedal Hipp na dnešnej tlačovej konferencii. “Čo sa týka obmeny, tak takú som vo svojej kariére ešte nezažil.Ale náš tím teraz považujem za výborný, “ dodal kapitán Lukáš Vaculík.

V lete z Vysočiny odišli Tomáš Marek, Ondřej Šourek, Marek Jungr, Josef Bazal, Radek Voltr, Petr Nerad, Tomáš Kučera , Vladimír Kukol či Patrik Demeter. Naopak prišli skúsení hráči Antonín Rosa, Lukáš Zoubele, vrátil sa Haris harb a ako zaujímavé posily sa javí aj cudzinci Zvonimir Blaič, Jozef Urblík a lotyšský ofenzívny stredopoliar Davis Ikaunieks.

V rámci letnej prípravy absolvovali futbalisti Jihlavy deväť zápasov, päť vyhrali, raz remizovali. “V generálke sme zvíťazili 5: 0, aj keď k našej hre mám veľa pripomienok. Je však vidieť, že vieme, čo chceme hrať a čo máme hrať. Som rád, že v tíme panuje pomerne veľká konkurencia. Väčšinu postov máme veľmi dobre zdvojených.Z hľadiska ligové súťaže som optimistom, “ povedal Hipp.

Jihlavu však čaká veľmi ťažký vstup do ligy, pretože doma privíta úradujúceho majstra Plzeň. ” Teším sa na atraktívne stretnutie proti Plzni. Snáď nás čaká plný dom a duel v parádne atmosfére. Ale bude to nesmierne ťažké stretnutie. Budeme však robiť všetko pre úspech, “ dodal Hipp.

Do novej sezóny ide vedenie klubu is mimosportovními záväzky. Riaditeľ klubu Zdeněk Tulis chce na štadióne postaviť multifunkčné tribúnu a navýšiť tak kapacitu na 6700 divákov.

“Dlhodobo vnímame významné nedostatky nášho štadióna. Je ním najmä nízka kapacita pre zápasy s atraktívnymi súpermi, ktorú ešte znižuje rad sedadiel sa zlým výhľadom na hraciu plochu.Zainvestovali sme preto kompletné spracovanie štúdie, ktorá si kladie za cieľ vybudovanie multifunkčného objektu, ktorý rozhodne nebude slúžiť výhradne futbalu, “ povedal Tulis s tým, že by v tribúne bolo i bývanie pre seniorov.