Bikerce Nash útok na medailu nevyšiel, na domácej trati došla siedma

bikerky Kateřina Nash došla na majstrovstvách sveta horských bicyklov v Novom Meste na Morave siedma. Nevyšiel jej síce útok na vytúženú medailu, ale prvýkrát v kariére sa na svetovom šampionáte umiestnila v prvej desiatke. Zvíťazila Dánka Annika Langvadová pred Američankou Leou Davisonová, bronz získala Kanaďanka Emily Battyová.

Hrdinka štvrtkovej štafety, v ktorej posunula český tím počas svojho úseku z deviatej až na druhú priečku, zvládla výborne štart a následne aj zavádzacie okruh, po ktorom bola vo vedúcej osemčlennej skupine.

Postupne sa však Nash začala prepadať a v cieli mala manko na víťazku tri minúty a 37 sekúnd. Siedme miesto je však jej najlepším výsledkom na MS, doteraz bola najlepšie dvanásta v talianskom Val di Sole pred ôsmimi rokmi.

“Som spokojná.Bolo to hrozne náročné. Určite je to jeden z vrcholov mojej kariéry, aj keď to číslo možno nie je najlepší. Bola som na stupňoch víťazov pri Svetovom pohári, ale na majstrovstvách sveta sa mi nedarilo skončiť do desiatky. Som veľmi rada, že aspoň raz to vyšlo. Aj na veľkej akcii som schopná zájsť slušný výsledok, “pochvaľovala si tridsaťosemročná Nash v rozhovore s novinármi.

Súčasná jednička rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie a zároveň vedúci žena Svetového pohára Langvadová premenila cestu za zlatom v sólovej predstavení a zvíťazila s viac ako minútovým náskokom. Za ňou dlho idúci Polka Maja włoszczowski mala krátko pred cieľom defekt a dostala sa pred ňu Davisonová.Následne ju pri oprave v depe predbehla aj Battyová a bronz v tesnom špurte pred smoliarkou włoszczowski uhájila.

Muži do 23 rokov: 1. Gaze (N. Zél.) 1:17 : 57, 2. Koretzky (Fr.) -50, 3. Guerrini (Švajč.) -1: 04, 4. Egger (Nem.) -1: 52, 5. Petersons (Lot.) -2: 03, 6 . čarod (Fr.) -2: 28,…19. Průdek -5: 47, 25. Vastl -6: 31, 43. Rajchart -8: 27, 61. Kobes -11: 41, 65. Stošek -12: 40, 83. Schubert (všetci ČR) -1 kolo.

Ženy elite: 1. Langvadová (Dán.) 1:30:13, 2. Davisonová (USA) -1: 12, 3. Battyová (Kan.), 4. włoszczowski (Pol.) obe -1: 44, 5. Pendrelová (Kan.) -2: 53, 6. Kalenťjevová (Rus.) -3: 22, 7. Nash (ČR) -3: 37, 8. Neffová ( Švajč.) -3: 59, 9. Spitzová (Nem.) -4: 07, 10.Indergandová (Švajč.) -4: 53,…20. Štěpánová -8: 27, 44. Škarnitzlová -1 kolo, Němcová (všetky ČR) nedokončila.

Témy: FOTO, ženy, svet, cyklistika, AUDIO, Šport, horská

Zobraziť viac: koberec sweet town