Angelique Kerberová porazila Victoria Azarenku, aby sa dostala do semifinále Australian Open

Nemecká Angelique Kerberová narušila šance na víťazstvo Victoria Azarenka prvýkrát vo svojej kariére a dosiahla semifinále Australian Open.

Kerber stratila všetky svoje posledné šesť stretnutí s Azarenkou, ale siedme Osivo obrátil príliv vyhrať pulzujúce zápas 6-3, 7-5 na Rod Laver Arena. Svet štyri bude hrať britskú Johanna Kontu v posledných štyroch. Gael Monfils v Milos Raonic: Australian Open štvrťfinále – live!Prečítajte si viac

Kerber nikdy predtým neprešiel za štvrtým kolom v Melbourne, ale v rozhovore s Azarenkou, ktorý mnohí vybojovali titul, teraz vyhral jedno víťazstvo od finále.

“Nemôžem to skutočne popísať slovami,” povedal Kerber. “Bol som 0-6 (pred Azarenkou) predtým, než som prišiel na súd a ja som si len povedal:” Len si hrajte, ako by ste si v praxi zahrali, stačí ísť za to a veríte, že ju môžete poraziť “.Som tak šťastný, že som ju prvýkrát porazil. “Nemecký závodník v prvej sérii prehral 4: 0 a keď ho Azarenka priviedla späť na 4-3, znova získala pokoj. Podávajú sa, keď bieloruský hit backhand dlho.

Zápas bol rýchlo prehodený na jeho hlavu v druhej, však, keď Azarenka vyrazil 5-2 jasné, ale Kerber sa vrátil, ušetriť päť bodov na svojej ceste Na vyrovnanie na 5-5. Súťaž vyzerala určená pre rozhodcu, ale Kerber teraz získal impulz a vyhrala ďalšie dve zápasy za sebou, aby utvorila víťazstvo za hodinu a 45 minút.

“Bol som agresívnejší ako keď to bolo 2-5,” povedal Kerber. “Len som si povedal:” Zabudnite na skóre, choďte na to a hrajte to najlepšie, čo dnes môžete hrať “.Nemyslel som na výsledok.

“V zápase som mal trochu viac v mojej mysli, ale je to úžasný pocit, že som v semifinále.”