Altidore bol vyškrnut zo súpisky USA a vrátil sa do Toronta

Američanmi zajtra od 23:00 nášho času čaká štvrťfinále Gold Cupu s Kubou a už teraz je jasné, že sa takého pikantného súboja nezúčastní hviezdny útočník Jozy Altidore. Na toho sa v USA veľmi spoliehalo, nakoniec sa však opora Toronta nestihla dať zdravotne plne do poriadku a dodatočne bola nahradená na súpiske…

Jozy Altidore v máji utrpel zranenie zadného stehenného svalu a špekulovalo sa o tom, že by mohol zmeškať úvod šampionátu. Namiesto toho však nepresvedčil v prvých dvoch zápasoch a týkať sa ho nebude pre zmenu záver kontinentálneho majstrovstvá.

“Jozy sa do tohto turnaja nikdy poriadne nedostal, nikdy nenašiel správny rytmus.V túto chvíľu jednoducho nie je vo forme, v akej by nám mohol pomôcť, “ vysvetľoval tréner Jürgen Klinsman pre USSoccer.com.

Nemecký kouč už skôr v októbri 2012 vtedy ešte kanoniera Alkmaaru kontroverzne vynechal z nominácie na kvalifikačné zápasy o MS, to však bola údajne na vine iba hráčovho mizerná reprezentačný formu.

Tentokrát ide zjavne predovšetkým o kondičku a Jozy Altidore Klinsmannovo rozhodnutie chápe.

” naozaj to neberiem tak zle, pretože som vedel, ako na tom (fyzicky) som už pred Gold Cupom. (…) Samozrejme by som tam rád bol, ale s tým nič nenarobím, “ povedal ESPN sklamaný útočník, ktorý bol na súpiske po skupinovej fáze nahradený spolu s ďalšími dvoma hráčmi.

Třiadvacetičlenná nominácie pre Gold Cup môže byť dodatočne upravená rovno na šiestich miestach; podmienkou je akurát prítomnosť všetkých hráčov v predbežnom 35členném výberu.Medzi dopísaným šťastlivci sa nachádza tiež veterán DaMarcus Beasley, ale aj útočník Alan Gordon, ktorý má zastúpiť práve Altidorea.

“Alana Gordona podporujem. Chcem, aby na to Alan vlétnul a snáď nám tromi alebo štyrmi gólmi v troch zápasoch pomohol vyhrať Gold Cup,” praje svojmu záskoku veľa šťastia 25-ročný futbalista.

Jozy Altidore sa už momentálne pripravuje v Toronte a teoreticky by mohol zasiahnuť okamžite do zajtrajšieho duelu s Philadelphiou Union. Naopak Michael Bradley, ďalšia opora TFC, je samozrejme stále s reprezentáciou USA.